تهران ، همت غرب ، خيابان شهيد كبيرى طامه ، بین لاله چهارم و پنجم ، پلاك 50 ، طبقه سوم - تلفن : 44615605 - 021

فیلر خط خنده مزایا و معایب آن

پس از گذر زمان و با افزایش سن در کنار نواحی بینی و دهان خطوطی عمیق ظاهر می‌شود که به آنها خط لبخند گفته می‌شود. این خطوط باعث جدا شدن سطح گونه‌ها و لب‌ها می‌شود و باعث ظاهری پیرتر برای افراد می‌شود. بسیاری ازافراد، خواهان برطرف کردن و محو کردن خطوط خنده هستند. با پیشرفت علوم پزشکی، روش های مختلفی برای این عارضه ارائه شده است که یکی از بهترین آنها تزریق فیلر خط خنده است. فیلرها از جمله پرکننده هایی هستند که با بالاترین سازگاری و بهترین کیفیت می توانند به رفع خطوط مختلف در ناحیه صورت از جمله خط خنده کمک کنند. فیلرها انواع مختلفی دارند؛ اما معمول ترین آنها اسیدهیالورونیک است. این ماده بسیار با بدن انسان سازگار است و به طور طبیعی در بدن انسان نیز وجود دارند. اسیدهیالورونیک باعث کلاژن سازی شده و پوست را تقویت می کند.

آنچه در این مطلب میخوانید

فیلر خط خنده چیست؟

فیلر خط خنده یک تکنیک درمانی و زیبایی پرطرفدار برای پر کردن خطوط عمیق اطراف دهان است. این خط‌های عمیق که به شکل عمودی دو طرف دهان دیده می‌شوند به مرور زمان بر اثر خندیدن ایجاد شده‌اند. فیلر خط خنده روشی است که به وسیله ی آن نوعی ژل به نواحی اطراف دهان و بینی که دارای خطوط و چین و چروک هستند تزریق می شود. در واقع با اضافه کردن حجم به بافت پوستی آن ناحیه، خط خنده محو می شود. به طور معمول از هیالورونیک اسید به عنوان ماده پرکننده در تزریق ژل یا فیلر استفاده می کنند با این حال مواد های دیگری نیز در این روش به کار می رود. میزان تزریق این مواد نسبت به هر شخص متفاوت می باشد و بعد از آنالیز چهره توسط متخصص تعیین می شود.

علت ایجاد خط لبخند

خطوط لبخند به دلیل ترکیبی از عوامل از جمله افزایش سن، ژنتیک، آسیب های ناشی از نور خورشید، سیگار کشیدن و حالات چهره ایجاد می شود.

مزایای فیلر خط لبخند

مهمترین مزایای فیلر خط خنده عبارت‌اند از:

 فیلر خط خنده

نحوه تزریق فیلر خط خنده

ابتدا پزشک متخصص، ناحیه مورد نظر را با محلول های ضدعفونی تمیز و سپس از بی حسی های موضعی برای احساس بهتر فرد استفاده می کند. همچنین اکثر ژل ها در ترکیبات خود دارای مواد بی حسی می باشد تا فرد در هنگام تزریق دردی احساس نکند. در مرحله تزریق پزشک با استفاده از سرنگ های مخصوص، فیلر را بر زیر پوست قسمت مشخص شده تزریق می کند که این کار حدود نیم ساعت طول می کشد.

مراقبت های قبل از فیلر خط خنده

مراقبتهای بعد از فیلر خط خنده چیست؟

  1. استفاده از کمپرس سرد می‌تواند باعث جلوگیری یا کاهش ورم و کبودی شود.
  2. تنها داروهایی را مصرف کنید که پزشک شما تجویز کرده است و از استفاده دارو بدون تجویز پزشک خودداری کنید.
  3. استفاده از کرم‌های آرایشی به مدت 24 ساعت ممنوع است.
  4. سونا، حمام آب داغ و استخر تا 72 ساعت ممنوع است.
  5. سعی کنید تا جای ممکن ناحیه تزریق شده را لمس نکنید و وارد شدن هر گونه فشار به آن خودداری کنید.
  6. تا 72 ساعت پس از تزریق به پهلو نخوابید.
  7. تا یک هفته از استفاده از دخانیات و الکل دوری کنید.
  8. ورزش سنگین تا یک هفته پس از تزریق فیلر خط خنده ممنوع است.
  9. داروهای رقیق کننده خون می‌توانند با تزریق تداخل داشته باشند پس تا 3 روز از مصرف آنها خودداری کنید.

انواع روش فیلر خط لبخند

بهترین روش‌ها شامل موارد زیر می‌شوند:

ژل روفیل برای حجم‌دهی به خطوط با عمق زیاد بسیار مؤثر است. روفیل در عمیق‌ترین لایه پوست تزریق می‌شود و گزینه مناسبی برای خطوط لبخند است. اثرگذاری و ماندگاری آن در عمق پوست بالا است؛ اما سالانه نیاز به تمدید دارد.

در این روش پزشک به کمک کانولا که شباهت زیادی به سوزن‌های باریک و بلند دارد فیلر را به عمق خطوط عمیق لبخند تزریق می‌کند. وجه تمایز کانولا با سوزن سر صاف و نسبتاً گرد آن است.

ماندگاری فیلر خط خنده

ماندگاری فیلر خط خنده مانند سایر فیلرها کوتاه مدت است و بدن پس از مدتی و با گردش خون در آن ناحیه به مرور فیلر را جذب می‌کند و تأثیر فیلر از بین می‌رود. ماندگاری فیلر به برند و روش تزریق فیلر خط خنده بستگی دارد؛ اما به طور کلی بین 6 ماه تا 18 ماه اثر تزریق ماندگاری دارد.

فیلر خط خنده مناسب چه افرادی است؟

خط خنده یا خط لبخند، خطوط و چین و چروک هایی هستند که اطراف دهان، بینی و چشم هنگام خندیدن با وضوح بیشتری آشکار می شوند. حالت و شدت این نوع خطوط در افراد متفاوت است و در صورت برخی از اشخاص جلوه ی خوبی ایجاد نمی کند. به طور کلی هر شخصی که از داشتن این نوع خطوط ناراضی است می تواند با استفاده از فیلر خط خنده آن را بر طرف نماید.

بهترین برند فیلر خط خنده کدام است؟

برندهای موجود در ایران که مورد تایید وزارت بهداشت هستند:

زمان نتیجه دهی فیلر خط خنده

به طور معمول برای بیشتر افراد تا 3 روز اول بعد از تزریق فیلر خط خنده نتیجه چشمگیری را مشاهده می نمایند؛ اما تا سپری شدن کامل دوره نقاهت کوتاه اثرگذاری نهایی قابل مشاهده خواهد بود.

آیا ماساژ بعد از فیلر خط خنده مفید است؟

برخی متخصصین زیبایی معتقدند برای اثربخشی بیشتر فیلر و جلوگیری از گلوله شدن مواد تزریقی یا خون‌مردگی باید ناحیه مورد نظر را پس از تزریق فیلر خط لبخند ماساژ داد؛ اما بعضی دیگر با ماساژ ناحیه‌ای که ژل تزریق شده مخالف هستند، بنابراین می‌توان گفت تصمیم‌گیری در مورد این کار بر اساس رویکرد پزشک گرفته خواهد شد. بهتر است درباره ماساژ بعد از فیلر‌ خط‌خنده با پزشک خود مشورت کنید.

آیا تزریق فیلر خط لبخند در بارداری مجاز است؟

در واقع تزریق فیلر در بارداري آزمایش نشده است و نمی‌توان نظر قطعی درمورد بی‌ضرر بودن آن داد. متخصصان پوست به‌خاطر عوارض احتمالی تزریق فیلر در بارداری، توصیه می‌کنند که این تزریق بعد از پایان بارداری انجام شود. فیلرها از مواد آزمایشگاهی هستند که به‌‌طور طبیعی نیز در بدن وجود دارند؛ اما با وجود بی‌ضرر بودن برای مادر، ممکن است تزریق فیلر در بارداری اثرات ناشناخته‌ای روی جنین داشته باشد.

معایب فیلر خط خنده

هزینه فیلر خط خنده

به طور کلی هزینه انواع تزریقات زیبایی از جمله تزریق انواع فیلر در افراد مختلف، متفاوت است. شدت و عمق خطوط خنده، میزان تزریق فیلر (تعداد سرنگ تزریقی)، نوع فیلر و دستمزد پزشک از مهمترین فاکتورهای تعیین کننده در هزینه نهایی تزریق محسوب می شوند. هرچه میزان عمق و خطوط بیشتر باشد، مقدار تزریق فیلر (تعداد سرنگ تزریقی) نیز بیشتر خواهد شد.


آدرس : تهران ، همت غرب ، خيابان شهيد كبيرى طامه ، بین لاله چهارم و پنجم ، پلاك 50 ، طبقه سوم
تلفن : 44615605 - 021درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانیدنظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :

جدیدترین مقالات

جدیدترین اخبار و مقالات مربوط به پوست و زیبایی را در بخش مقالات بخوانید

مزوتراپی ضد لک پوست؛ درمان لک صورت، اثرات، ماندگاری و مراقبتهامزوتراپی ضد لک پوست؛ درمان لک صورت، اثرات، ماندگاری و مراقبتها

مزوتراپی، یک درمان غیر جراحی است که با تأمین ویتامین ها، مواد معدنی، اسید هیالورونیک و مواد روشن کننده به طور مستقیم باعث بهبود لک های پوستی میشود. ...

تاریخ انتشار : 1403-04-17

مزوترپی مو و اثرات آن در قطع ریزش و رویش مجدد موهامزوترپی مو و اثرات آن در قطع ریزش و رویش مجدد موها

مزوتراپی برای ریزش مو یک درمان قدرتمند محسوب می شود و باعث تقویت فولیکول های مو و توقف ریزش مو می شود. این روش کم تهاجمی است و نیازی به استراحت ندارد. ...

تاریخ انتشار : 1403-04-12

صفر تا صد تزریق ژل خط خنده؛ از روش انجام تا ماندگاری و مراقبتصفر تا صد تزریق ژل خط خنده؛ از روش انجام تا ماندگاری و مراقبت

با تزریق فیلر خط خنده در مناطق هدف، فیلرها به طور مؤثر پوست را پر می کنند و باعث محو شدن خطوط خنده می شوند. در نتیجه باعث می شود جوانتر به نظر برسید. ...

تاریخ انتشار : 1403-04-07