تهران ، همت غرب ، خيابان شهيد كبيرى طامه ، بین لاله چهارم و پنجم ، پلاك 50 ، طبقه سوم - تلفن : 44615605 - 021

تزریق ژل یا فیلر برای رفع فرو رفتگی شقیقه ها

انتهای چشمان و ابروها به شقیقه‌ها ختم می‌شوند و هنگامی که شقیقه‌ها پر و حجیم هستند، صورت، ظاهری جوان و شاداب دارد. گود شدن و فرو رفتن این قسمت از صورت باعث می شود پلک چشمانتان و ابروها افتاده به نظر برسد و در افزایش چین و چروک‌ها هم نقش مهمی ایجاد کند. تزریق فیلر شقیقه باعث پر کردن قسمت‌های گود شده و حجم از دست رفته شقیقه شده و آن را احیا خواهد کرد. همچنین موجب لیفت چشم و ابرو شده و زیبایی را به چهره هدیه خواهد داد. یکی از رایج ترین ترکیبات مورد استفاده در فیلرهای پوستی، اسید هیالورونیک (HA) است. این ماده به طور طبیعی در پوست وجود دارد و در نگه داشتن آبرسانی و حجم دهی پوست نقش عمده ای دارد. این روش موجب می‌شود که طراوت را به شقیقه‌ها برگردانید و از ظاهری به مراتب جوان‌تر و شاداب‌تر نسبت به گذشته برخوردار شوید.

آنچه در این مطلب میخوانید

مزیت‌های تزریق ژل به شقیقه

نحوه تزریق فیلر شقیقه

میزان و نوع فیلر توسط پزشک نعیین می شود. سپس فیلر با بهره گیری از سرنگ های بسیار کوچک در قسمت های مشخص شده وارد می شود و بعد از آن پزشک با ماساژ دادن آن را در جای مناسب خود قرار می دهد. به این صورت می‌توان اطمینان حاصل کرد که قسمت شقیقه به صورت کاملاً مساوی حجم گرفته و تقارن به خوبی برقرار شده است.

تزریق فیلر برای رفع گودی شقیقه

مراقبتهای بعد از تزریق فیلر به شقیقه

بهتر است زمانی که تزریق فیلر در شقیقه را انجام دادید موارد زیر را رعایت بفرمایید:

ورم بعد از تزریق ژل شقیقه

یکی از عوارض شایع این روش، وجود تورم در ناحیه شقیقه پس از تزریق ژل است. این عارضه، طبیعی است و ممکن است تا سه روز پس از تزریق احساس شوند و با انجام ماساژ مناسب توسط پزشک کاهش ‌یابند.

آیا تزریق ژل به شقیقه درد دارد؟

درد این روش نسبتاً کم است و چندان ایجاد ناراحتی نمی‌ کند. استفاده از یک بی حس کننده‌ی موضعی می تواند تجربه‌ی زیباجو را نسبت به انتخاب این روش بهتر کند و درد را تا حد زیادی کاهش دهد.

ماندگاری تزریق فیلر شقیقه به چه عواملی بستگی دارد؟

نوع فیلر

نوع فیلر و برند انتخابی شما کیفیت محصول، ماندگاری و دوام آن را تعیین می‌کند.

محل تزریق ژل

محل تزریق ژل نقش بسیار مهمی در ماندگاری آن دارد. به عنوان مثال، ماندگاری ژل لب، ماندگاری ژل گونه وماندگاری ژل چانه، به دلیل فعالیت حرکتی ماهیچه‌ها و تحرکات صورت، کمتر است.

متابولیسم بدن فرد

متابولیسم بدن فرد بسیار برای سرعت جذب و تجزیه ژل تأثیرگذار است. در واقع، متابولیسم بدن میزان ماندگاری تزریق ژل را تعیین می‌کند.

میزان تزریق ژل به شقیقه

هرچه میزان ژل تزریقی بیشتر باشد، زمان بیشتری برای جذب شدن توسط بدن نیاز دارد. بنابراین، میزان ژل استفاده شده نیز یکی از عوامل مؤثر در ماندگاری تزریق ژل است.

تزریق فیلر شقیقه مناسب چه افرادی است؟

آیا تزریق ژل به شقیقه خطر دارد؟

در صورتی که تزریق توسط پزشک متخصص پوست با تجربه و دارای مجوز انجام شود، این روش عوارض بسیار کمی دارد؛ اما اگر افراد غیرحرفه‌ای تزریق را انجام دهند، احتمال خطراتی مانند نشت ژل، عدم تقارن و نابینایی وجود دارد.

عوارض جانبی لیفت شقیقه با تزریق فیلر

هزینه تزریق فیلر شقیقه

هزینه تزریق فیلر به شقیقه به عوامل متعددی بستگی دارد که باعث تفاوت در قیمت این عمل زیبایی در کلینیک های مختلف میشود. این عوامل عبارتند از:

  1. کیفیت فیلر مورد استفاده
  2. مقدار فیلر مورد استفاده
  3. مهارت پزشک متخصص

آدرس : تهران ، همت غرب ، خيابان شهيد كبيرى طامه ، بین لاله چهارم و پنجم ، پلاك 50 ، طبقه سوم
تلفن : 44615605 - 021نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :

جدیدترین مقالات

جدیدترین اخبار و مقالات مربوط به پوست و زیبایی را در بخش مقالات بخوانید

مزوتراپی ضد لک پوست؛ درمان لک صورت، اثرات، ماندگاری و مراقبتهامزوتراپی ضد لک پوست؛ درمان لک صورت، اثرات، ماندگاری و مراقبتها

مزوتراپی، یک درمان غیر جراحی است که با تأمین ویتامین ها، مواد معدنی، اسید هیالورونیک و مواد روشن کننده به طور مستقیم باعث بهبود لک های پوستی میشود. ...

تاریخ انتشار : 1403-04-17

مزوترپی مو و اثرات آن در قطع ریزش و رویش مجدد موهامزوترپی مو و اثرات آن در قطع ریزش و رویش مجدد موها

مزوتراپی برای ریزش مو یک درمان قدرتمند محسوب می شود و باعث تقویت فولیکول های مو و توقف ریزش مو می شود. این روش کم تهاجمی است و نیازی به استراحت ندارد. ...

تاریخ انتشار : 1403-04-12

صفر تا صد تزریق ژل خط خنده؛ از روش انجام تا ماندگاری و مراقبتصفر تا صد تزریق ژل خط خنده؛ از روش انجام تا ماندگاری و مراقبت

با تزریق فیلر خط خنده در مناطق هدف، فیلرها به طور مؤثر پوست را پر می کنند و باعث محو شدن خطوط خنده می شوند. در نتیجه باعث می شود جوانتر به نظر برسید. ...

تاریخ انتشار : 1403-04-07